Dlaczego joga?

Najłatwiej byłoby odpowiedzieć –  przyjdź, doświadcz jej, a zrozumiesz.

To system wielowymiarowy i przynosi korzyści na wielu poziomach.

Na poziomie fizycznym pomaga osiągnąć i zachować zdrowie. Dzięki praktyce ciało staje się silne i elastyczne, nabieramy nawyku prawidłowej postawy ciała, co prowadzi do korekty drobnych wad  i często uśmierzenia bólu wynikającego ze złych nawyków. A co najważniejsze na nowo odkrywamy swoje ciało, uczymy wsłuchiwać się w jego potrzeby i reagować na sygnały ostrzegawcze.

Natomiast kontrola oddechu i umiejętność koncentracji pomagają osiągnąć jasność umysłu i uspokajają system nerwowy. Praktykując jogę łatwiej radzimy sobie ze stresem, napięciem, rywalizacją i wszystkimi innymi pułapkami współczesnego życia. To pomaga nam osiągnąć stan wewnętrznej harmonii i spokoju. Czujemy się lepiej, odnajdujemy w sobie umiejętność dystansowania się do wielu spraw, dzięki czemu wzrasta poczucie własnej wartości i optymistycznie patrzymy na życie.

Możemy poprzestać na praktykowaniu jogi jako czysto fizycznej gimnastyce, ale możemy też pójść dalej i pracować ze swoimi emocjami, umysłem i osiągnąć naturalny i harmonijny stan, od którego na co dzień człowiek się oddala.


Kategorie: Joga Blog

Dodaj komentarz

Order form

Please fill out the form and we'll get back to you asap