Grupowa sesja/ Warsztat masażu tajskiego

17 marzec 2018

14.00 -17.00

Muktijoga, ul. Józefa Hallera 14 B, Białsytok

- not specified -

Powszechnie mówi się o masażu tajskim – joga dla leniwych. Jest to masaż całego ciała poczynając od stóp, a kończąc na masażu twarzy. Masaż polega zarówno na uciskaniu części ciała (akupresurę kanałów energetycznych w ciele tzw. linii Sen oraz punktów terapeutycznych), jak i manipulowaniu/układaniu masowanego w asany (pozycje jogi) i nacisku, który powoduje rozciąganie mięśni i rozluźnianie.
W grupowym warsztacie uczestnicy łączą się w pary, wykonują i otrzymują wzajemny masaż podążając za instrukcjami i prezentacją prowadzącej. Na warsztat można przyjść w parze z kolegą, koleżanką, mamą czy dziadkiem. Można też przyjść solo. Para się znajdzie. Przyjdź w luźnym ubraniu, niekrępującym ruchów.
Czego możesz nauczyć się podczas takiej sesji:
– dowiesz się jakie są najważniejsze elementy jogicznego masażu tajskiego
– będziesz potrafił/potrafiła przeprowadzić podstawowy masaż całego ciała
– zostaniesz wymasowany/wymasowana
 
Cena:
Za parę 80 zł
Za jedną osobę 50 zł
 
Zapisy:
masaztajski.eh@gmail.com
 
Prowadząca sesję:
Ewa Hubar – Praktykę masażu tajskiego rozpoczęła 3 lata temu, ucząc się u nauczycieli, mistrzów tej techniki głównie w Tajlandii oraz w Europie (m.in.: Pichest Boonthumme,Sinchai Sukprasert, Suwat Tong, Sunshine Thai Traditional Yoga Massage School w Chiang Mai, Laurino oraz Bali z The Sunshine Network). Natomiast pracę z ciałem praktykuje już od bardzo dawna. Studiowała teatr tańca w Kopenhadze, a później jej zainteresowania i rozwój ruchowy skupiony był na zagadnieniu świadomości ciała (głownie poprzez technikę Body Mind Centering), improwizacji ruchowej, choreografii i sztuce performatywnej, gdzie podstawowym motywem lub punktem wyjścia było ciało.
www.masaztajskieh.com
https://web.facebook.com/masaztajskikrakow/
 
Dodatkowe informacje o masażu:
Masaż tajski to stara tajska technika lecznicza. Powszechnie mówi się, że twórcą tej techniki jest Jivak Komar Bhaccha, który wedle legendy był osobistym lekarzem Buddy. W istocie jednak, historia masażu tajskiego jest zdecydowanie bardziej skomplikowana i fascynująca niż ta uproszczona legenda. Tradycyjny masaż tajski ewoluował na przestrzeni 2500 lat, wywodząc się z istniejących lokalnych praktyk, wpływów chińskiej medycyny ze szczególnym wyróżnieniem technik akupresury, elementów jogi oraz starożytnej indyjskiej sztuki leczenia – ajurvedy.

Koncert mis tybetańskich, gongu, bębna oceanicznego i dzwonów

read next

Order form

Please fill out the form and we'll get back to you asap