Grafik zajęć

GRAFIK ZAJĘĆ NA LIPIEC

IMG_6014 IMG_6013

Rozpoczęliśmy remont łazienki 😍😍😍 w najbliższych dniach dostęp do niej będzie jednak mocno utrudniony.😔😔😔

Przepraszamy za niedogodności.

Z powodu porannych hałasów, związanych z remontem odwołujemy poranne zajęcia.

W środę 17.07 i piątek 19.07 :)

 

Chcesz z nami ćwiczyć? Wyślij SMS – oddzwonimy 

Ewa 503 062 536

Justyna 609 685 118

Monika 502 176 445

Agnieszka 668 827 367

Ania  695 097 350

Opis zajęć:

 

Joga początkująca

Przeznaczona dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jogą. Poznają na nich podstawowe pozycje , jak wykonywać je prawidłowo, jak korzystać  z pomocy. Wzmocnią i uelastycznią ciało , wyciszą umysł , rozwiną uważność  :)

Joga łagodna

Zajęcia przeznaczone dla osób, które poznały już podstawowe asany, jednak nie czują się na siłach na uczestniczenie w zajęciach grupy ogólnej  (niedyspozycje, przemęczenie, osłabienie). Zajęci prowadzone w łagodnym tempie obejmując również łatwiejsze warianty bardziej zaawansowanych asan ( pozycje odwrócone)

Joga ogólna

Zajęcia przeznaczone dla osób, regularnie praktykujących jogę, znających podstawowe asany.

Joga Terapeutyczna/Łagodna

Zajęcia przeznaczone dla osób w każdym wieku również seniorów, borykających się z różnego rodzaju ograniczeniami ruchowymi i problemami zdrowotnymi.  Zajęcia w bardzo łagodnym tempie  dopasowywane do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika Wykorzystanie odpowiednich pomocy, pozwala na wykonanie wielu wcześniej wydawałoby się nieosiągalnych asan i korzystanie z ich wielu dobrodziejstw.

BabyJoga*

„Coś dla mam i coś dla dzieci”

Zajęcia obejmują pozycje/asany pomagające w powrocie ciała po porodzie do stanu sprzed ciąży.  Młodym matkom pomagają przywrócić elastyczność ścięgnom, zapobiegają bólom kręgosłupa, a niemowlętom pomagają w integracji doznań sensomotorycznych. Zajęcia zawierają również, ćwiczenia dna miednicy według szwajcarskiej koncepcji Bebo. Jest to również czas na wymianę doświadczeń i wzajemne wsparcie w rodzicielstwie.

*zainteresowanych proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny 503062536 lub mailowy ewa@jogabialystok.com.pl 

Joga w ciąży*

Joga w tym wyjątkowym okresie pomaga utrzymać oczekującą matkę w zdrowiu, a dziecku w jej łonie pomagają zapewnić prawidłowy rozwój. Asany wzmacniają mięśnie miednicy i poprawiają krążenie krwi w okolicy miednicy, wzmacniają narządy rodne, ćwiczą kręgosłup (który stopniowo musi znosić coraz większy ciężar) uelastyczniają biodra, miednicę i wnętrza ud, rozluźniają brzuch. Przed rozpoczęciem praktyki koniecznie należy zasięgnąć porady lekarza, czy nie mam przeciwwskazań do praktyki. W przypadku prawidłowego przebiegu ciąży bez obaw można praktykować, do ostatniego miesiąca ciąży a nawet dnia porodu.

*zainteresowanych proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny 503062536 lub mailowy ewa@jogabialystok.com.pl 

Joga w chustach(“aerial joga”)

Joga w chustach opiera się na tradycyjnej jodze, chusta stanowi pomoc w wykonywaniu asan. Ćwiczymy bez makijażu, obuwia, pasków, biżuterii i innych ostrych przedmiotów mogących uszkodzić chustę. Wszystkie pozycje/asany wykonuje się przy użyciu chusty/hamaka, wykonanej z delikatnej tkaniny i zawieszonej pod sufitem. Chusta wytrzymuje obciążenie dynamiczne do 600 kg. Nasze chusty wykonane są z mieszanki indyjskiej bawełny wzmocnionej przędzą poliestrową o specjalnym wytrzymałym splocie.

Podstawową zaletą jogi w powietrzu jest „pozbycie się” ciężaru własnego ciała, który ze stawów i kręgosłupa przeniesiony zostaje na chustę. W chuście można siedzieć, stać, leżeć.  Wykonywanie ćwiczeń w podwieszeniu rozluźnia i relaksuje. Pierwsze ćwiczenia oswajają z chustą i pozwalają wyzbyć się lęku przed przeniesieniem ciężaru całego ciała na hamak. Dla wielu osób pozycje sprawiające trudność w tradycyjnej jodze, okazują się bardziej swobodne, gdy wykonywane są w hamaku. Chusta ma za zadanie odciążyć stawy i kręgosłup ćwiczącego i pomóc mu się otworzyć, poczuć specyficzną lekkość ciała i umysłu. Ćwicząc jogę w powietrzu wzmacniają się nogi, ręce, brzuch, poprawia się krążenie i dotlenienie mózgu, co pozytywnie wpływa na koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową. W ciągu 60 min praktyki pracujemy z balansem, grawitacją, rozluźnieniem, aby na koniec zrelaksować się otulając przyjemną tkaniną chusty.

Joga dla Dzieci 6-10 lat

Współczesne dzieci bywają rozkojarzone, zestresowane, często mają trudność ze skupieniem uwagi. Jak pomoc im się uspokoić i opanować sztukę koncentracji?
Pomocna w tym może być joga. W przyjemnej, zabawowej formie będziemy ćwiczyć uważność poprzez skupienie się na pozycjach ciała i oddychaniu. Poznamy ćwiczenia, które mogą okazać się przydatne w trudnych codziennych sytuacjach. Będziemy się rozciągać i wzmacniać mięśnie dobrze się przy tym bawiąc 🙂

Kundalini

Kundalini Joga nazywana jest jogą świadomości. To technologia, zbiór narzędzi wykorzystujących naukową wiedzę o funkcjonowaniu człowieka. Oddziałuje totalnie na wszystkie poziomy: fizyczny, psychiczny i duchowy. Kundalini Joga jest drogą do pełni Twego potencjału, kontaktu z wewnętrznym mistrzem, otwieraniem się na głos swego serca/intuicji. Obiera z tego co rozprasza Cię od siebie. Jest czyszczeniem wszelkich blokad, ograniczeń, postrzegania, aby czuć to połączenie. Jest dla każdego kto chce poznać siebie, rozwinąć swoje możliwości i akceptować wszystko takim jakie jest. Jej moc tkwi w rzeczywistym doswiadczaniu.

Praktyka Kundalini Jogi składa się z: ▪︎ asan – pozycji ciała, ▪︎ mudr – układu rąk i ciała ▪︎ pranayam – praktyk oddechowych ▪︎ mantr – dźwięków jako pozytywnych afirmacji ▪︎ medytacji ▪︎ relaksu. 

Vinyasa

Vinyasa joga polega na płynnym przechodzeniu między pozycjami w rytm oddechu. To właśnie oddech nadaje tempa ruchom ciała, podążając za nim nie zatrzymujemy się w pozycjach lub zatrzymujemy się na krótko. Praktyka jest dość aktywna i różnorodna, pozycje układane są w różnych sekwencjach. Nie zabraknie powitań słońca, na których Vinyasa się opiera.

 

Kurs uwalniania napięć

Zapraszam na wtorkowe poranki, podczas których, będziemy uwalniać napięcia w miednicy.
Kurs prowadzony będzie w formie czterech wrześniowych spotkań. Na zajęciach będziemy wykorzystywać  metodę bioenergetyki A. Lowen’a i P. Levine’a. Poprowadzi nas głęboki oddech, który przywróci Ci żywotność i energię w ciele. W bezpiecznej przestrzeni i w kontakcie ze mną nauczysz się mówić o swoim ciele i czytać informacje, które Ci ono przekazuje. Dowiesz się jak lokalizować i odczytywać emocje. Nauczysz się słuchać swoich potrzeb i je zaspokajać, zamiast zagrzebywać w głębszych partiach ciała, to Cię uchroni od chorób i bólu. Poznasz swoje centrum, które zadbane (dotlenione) aktywnie wesprze Cię we wszystkich działaniach.

Startujemy 6.09.2022 r.
O uczestniczeniu w kursie stanowi wpłata zaliczki 50 zł. do 2.09.2022r.
Ilość miejsc: 12.

Kiedy?: wrzesień wtorki godz. 10:30-12:00
Gdzie?: Muktijoga ul. Hallera 14 B Białystok
Cena: 180 zł. kurs/miesiąc
Kontakt: Grażyna Stanisławska 600606918
Konto: 47 1020 1332 0000 1802 1285 8538 PKO BP

Dodaj komentarz

Order form

Please fill out the form and we'll get back to you asap